Bir Aşk İçin Ölünür mü Bak İşte Ben Ölüyorum Türküsü Dinle


Öksüz Mustafa’dan Bir Aşk İçin Ölünür mü Türküsü Dinle. Eski plak kayıtlarında özellikle Yıldız Tezcan‘nın o yanık sesinden duyduğumuz bu güzel aşk türküsü olan Bir Aşk İçin Ölünür Mü Bak İşte Ben Ölüyorum isimli türküyü bir de Öksüz Mustafa‘dan dinleyelim bakalım beğenecek misiniz efendim. Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk dedikleri gibi bu türkümüzde de aşk için ölümü göze almanın hikayesi anlatılmaktadır. Yöresel sanatçılarımızdan Öksüz Mustafa’nın da türküde dediği gibi bir aşk için ölünür mü bak işte ben ölüyorum, sevilmeden sevilir mi bak işte ben seviyorum, ağlıyorum gülmüyorum diyor. Özellikle karşılıksız sevenler, sevip de kavuşamayanlara ithafen yazılmış olmalı ki sevilmeden ve özlenmeden sözleri geçiyor türkünün sözlerinde. Yazımızın devamında görsel efektler eşliğinde videosunu izleyeceğiniz bu güzel ve anlamlı aşk türkümüzün sözlerini de yine yazının devamında bulabileceksiniz efendim.

Bir Aşk İçin Ölünür Mü Türküsünün Sözleri

Bir aşk için ölünür mü bak işte ben ölüyorum
Sevilmeden sevilir mi, özlenmeden özlenir mi
Bak işte ben seviyorum ağlıyorum gülmüyorum Vay
Sevilmeden sevilir mi sevilmeden sevilir mi
Bak işte ben seviyorum ağlıyorum sızlıyorum Vay

Kara sevda çekilir mi bak işte ben çekiyorum
Böyle kalpsiz sevilir mi bak işte ben seviyorum
Ağlıyorum gülmüyorum dost

Aşka boyun bükülür mü, aşka boyun bükülür mü
Bak işte ben büküyorum yollarını gözlüyorum Vay
Aşka boyun bükülür mü, aşka boyun bükülür mü
Bak işte ben büküyorum yollarını gözlüyorum Vay

Sizlerden ricamız beğendiğiniz türkü videolarını hem sanatçılarımıza destek olmak hem de türkülerimize sahip çıkarak onları ileri ki nesillere taşıyabilmek adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanız ve diğer arkadaşlarınızın da dinlemelerine vesile olmanızdır.  Her daim türkülerle kalmanız dileğiyle keyifli dinlemeler efendim…

Diğer yöresel türküler için  BURAYI tıklayabilir ve birbirinden eğlenceli videoları sitemiz üzerinden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Diğer Videolar İçin Sayfayı Yukarı Kaydırınız!
Beğendiğiniz videoları paylaşmayı unutmayınız!

f

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın