Hanım ablalardan Afyon yöresi kaşık oyunu oldukça harika


Hanım ablalarımızın çok da güzel oynamış oldukları ege yöremize ait oldukça harika ve oldukça eğlenceli iğde dalı ve gımıldanıver kaşık havası oyununu sizlerle paylaşıyoruz. Her yöremizin kendine has oyun havaları olduğu gibi ege bölgemizin de kendine has oyunlarından olan iğde dalı ve gımıldan oyunlarını yöre insanı gayet güzel icra etmişler. Kaşıklar eşliğinde oynan bu oyunlar yöre düğünlerinin vaz geçilmez oyunlarından biri haline gelmiş ve adeta yöre halkıyla özdeşleşmiş durumda. Hanım ablalarımıza ve videoda emeği geçenlere teşekkür ediyor siz değerli ziyaretçilerimizi bu güzel video ile baş başa bırakıyoruz. Evlenen veya nişanlanan çiftlerimize şimdiden ömür boyu mutluluk diliyor ve Allah tamamına erdirsin diyoruz.

Sizlerden ricamız beğendiğiniz videoları hem diğer arkadaşlarınızın izlemesine vesile olmak hem de kültürel değerlerimize sahip çıkmak adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanızdır. Her daim neşeyle kalmanız dileğiyle keyifli izlemeler efendim…

Diğer yöresel videolar için  BURAYI tıklayabilir ve birbirinden eğlenceli videoları sitemiz üzerinden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Diğer Videolar İçin Sayfayı Yukarı Kaydırınız!
Beğendiğiniz videoları paylaşmayı unutmayınız!

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+
Etiketler: , ,

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın