İstiklal Marşı’nı kim yazmıştır komik videosu izle


Kırşehirli Türkücüden İstiklal Marşı’nı Kim Yazdı Sorusuna Efsane Yanıt. Neşet Ertaş İstiklal Marşı. Bunu yazsa yazsa Neşet Ertaş yazmıştır… Köylerde çalgıcılık yapan davul zurna ekibinin polis memurunun “İstiklal Marşı’nı kim yazmıştır” sorusuna verdiği o muhteşem cevap. Güzel yurdumun güzel insanı Neşet Ertaş‘ın memleketi Kırşehir’in Kaman İlçesinde meydana gelen gerçek ve trajı komik bir olay. Düğün çalmaya giderken yol üzerinde polis kontrolüne denk gelen davul zurna ve saz ekibi polisin sorularına bir türlü cevap veremeyince ne yapsın polis memuru da son çaresi çalgıcılara kolay bir soru sormakta arar ve doğru cevabı vermeleri halinde onları gidecekleri yere gitmelerine izin vereceğine söz verir.
Polisin sorduğu muhteşem soru aynen şudur; “İstiklal Marşı’nı kim yazdı?
Bu soru üzerine kendi aralarında istişare ederler fakat bir türlü o der ben okuma yazma bilmem diğeri der okula gidemedim en son bir buçuk yıl ilk okul okuduğu beyan eden birisi o muhteşem cevabı verir.
Cevap aynen şudur: “Bunu yazsa yazsa Neşet Ertaş yazmıştır” cevabını verir.

Müzisyenlerin verdiği yanlış cevap ise yine ceza kestirmeyecek kadar kaliteli olunca cezadan kurtulurlar. Polis memuru da tamam bildiniz hadi yolunuz açık olsun der ve onlar da sevine sevine yollarına devam ederler.

Bu arada olur da bilmeyenlerimiz için İstiklal Marşı’mızın gerçek yazarının Ünlü Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olduğunu burada belirtmiş olalım efendim. Zaten İstiklal Marşı’mızı Neşet Ertaş usta yazmış olsaydı kim bilir nasıl bir marş icra ederdi. Kendine has söylemleriyle mesela korkma ile değilde merhaba ile başlardı. Ya da ayaklarınızın Turabı, gönüllerinizin hızmatçısıyım efendim filan derdi. Sonuç itibariyle her ikisi de bu ülkede baş tacıdır ve Allah ikisinin de mekanlarını cennet etsin nur içinde yatırsın.

Sizlerden ricamız beğendiğiniz komik videoları diğer arkadaşlarınızın da izlemesi adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanız ve diğer arkadaşlarınızın da izlemesine vesile olmanızdır. Her daim neşe ile kalmanız dileğiyle yüzünüzden tebessüm, kalbinizden de sevgi hiç eksik olmasın iyi seyirler efendim…

Diğer komik videolar için  BURAYI tıklayabilir ve birbirinden eğlenceli, komik videoları sitemiz üzerinden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Diğer Videolar İçin Sayfayı Yukarı Kaydırınız!
Beğendiğiniz videoları paylaşmayı unutmayınız!

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın