Kalmadı Dünyada Tutacak Dalım – Gönül Maraşlı


Kalmadı dünyada tutacak dalım, sen ölme yar ben yerine ölürüm. Gönül Maraş’lının yanık sesinden dinleyeceğiniz rahmetli Muhlis Akarsu’yun kalmadı dünyada tutacak dalım isimli dertli türküsünü sizlerle paylaşıyoruz. Zor hayat şartlarını, onca çekilen gurbet kahrını, ayrılığı, hasreti, kısaca feleğin sillesini yiyen emekçi insanların hikayesini anlatan bu yanık ve bir o kadar da anlamlı türküde mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Orada da diyor ya son 2. kıtada felek bir gün fermanımı bildirir, bir ömrümü bin dert ile doldurur, ben gülmedim belki seni güldürür diye işte insanlığın şu anki şuan ki yaşam durumu tam olarak budur efendim. Sözü fazla dolandırmadan sizleri bu dertli türkümüz ile baş başa bırakıyor ve merak edenler için bu yanık türkümüzün sözlerini de sizlerle paylaşıyoruz.

Kalmadı Dünyada Tutacak Dalım Türkü(Şarkı) Sözleri

Kalmadı dünyada tutacak dalım
Sen ölme yar ben yerine ölürüm
Yoruldu kervanım kapandı yolum
Sen ölme yar ben yerine ölürüm

Felek birgün fermanını bildirir
Bir ömrünü bin dert ile doldurur
Ben gülmedim belki seni güldürür
Sen ölme yar ben yerine ölürüm

Akarsu’yum bir deryada kalmadım
Yağmur oldum yeryüzüne damladım
Seni bilmem ben muradım almadım
Sen ölme yar ben yerine ölürüm

Söz – Müzik Muhlis Akarsu

Sizlerden ricamız beğendiğiniz türkü videolarını hem sanatçılarımıza destek olmak hem de türkülerimize sahip çıkarak onları ileri ki nesillere taşıyabilmek adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanız ve diğer arkadaşlarınızın da dinlemelerine vesile olmanızdır.  Her daim türkülerle kalmanız dileğiyle keyifli dinlemeler efendim…

Diğer yöresel türküler için  BURAYI tıklayabilir ve birbirinden eğlenceli videoları sitemiz üzerinden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Diğer Videolar İçin Sayfayı Yukarı Kaydırınız!
Beğendiğiniz videoları paylaşmayı unutmayınız!

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın