Karşıma Geçipte Bana Bakardın… Dinlemeden Geçme


Rahmetli Muttalip Şimşek’ten çok güzel bir sevda türküsünü sizlerle buluşturuyoruz. Yörük yayla görüntüleri eşliğinde oldukça harika bir türkü olmuş. Kesinlikle izlemeye ve dinlemeye değer. Hiç bir müzik türküler kadar güzel anlatamaz hayatın gerçeklerini. En güzel, en iyi türküler anlatır insanı, sevdayı, hasreti, derdi, kederi türkülere döker de öyle seslenir sevgiliye. Tıpkı bu türküde olduğu gibi. Eskiden de bu böyleydi şimdi de böyle. Eskiden halk ozanlarımız yaşadığı yörenin derdini hak divanında sazıyla sözüyle anlatırdı, Yöre insanının bütün derdini, sıkıntısını türkülere döker öyle anlatırdı yöneticilere. Bu türküde de aşkı, sevdayı sözlerle anlatıyor sevgiliye. Sanatçımızı rahmetle anıyor ve sizleri bu güzel sevda türküsü ile başbaşa bırakıyoruz. Merak edenler için bu güzel türkümüzün sözlerini de sizlerle paylaşıyoruz.

Karşıma geçipte bana bakardın şarkı(türkü) sözleri

Karşıma geçipte bana bakardın
Cennet gülü gibi bir aşk kokardın
Bir saat gelmesem yola bakardın
Bak yine yollara ağla sevdiğim

Akşam oldu yine sardı karanlık
Kuş tüyünde yatsam olur samanlık
Yaktı yüreğimi zalim ayrılık
Beni hayal edip ağla sevdiğim

Söyleyen: Muttalip Şimşek [Mekanı Cennet Olsun Özlem İle Anıyoruz]
Türkünün Kaynağı: Kazım Alkar
Video Kaynak: Halil Demirci (Toros Yörükleri Sarı Keçililer)

Sizlerden ricamız beğendiğiniz türkü videolarını hem sanatçılarımıza destek olmak hem de türkülerimize sahip çıkarak onları ileri ki nesillere taşıyabilmek adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanız ve diğer arkadaşlarınızın da dinlemelerine vesile olmanızdır.  Her daim türkülerle kalmanız dileğiyle keyifli dinlemeler efendim…

Diğer yöresel türküler için  BURAYI tıklayabilir ve birbirinden eğlenceli videoları sitemiz üzerinden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Diğer Videolar İçin Sayfayı Yukarı Kaydırınız!
Beğendiğiniz videoları paylaşmayı unutmayınız!

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın