Neler Ettin Bana Gel Gör Vefasız Sesini Duymadan Uyuyamıyom


Dinledikçe mutlaka kendinizden bir şeyler bulacağınız yöresel görseller eşliğinde oldukça anlamlı ve yanık bir türkü. Sazcı Hüso diye tanınan yöresel sanatçımız Hüseyin Işık‘ın seslendirdiği sevdiğine taparcasına bağlı ve her an çekip gidecekmiş korkusuyla yaşayan çaresiz bir aşkı konu alan bu şahane türküyü dinlemeye doyamayacaksınız. Zaten hep böyle değil midir türküler bizleri, aşkı, sevgiyi, vefasızlığı, hasreti, çaresizliği anlatmaz mı? Bu türkümüzdede çaresiz ve ümitsiz bir aşk hikayesi anlatılmaktadır. Dinlediğinizde zaten bunu siz de çok iyi anlayacaksınız. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri bu güzel türkümüz ile baş başa bırakıyor ve merak edenler için türkünün sözlerini de sizlerle paylaşıyoruz.

Neler Ettin Bana Gel Gör Vefasız Sesini Duymadan Uyuyamıyom Şarkı(Türkü) Sözleri

Neler ettin bana gel gör vefasız, sesini duymadan uyuyamıyom oy

Günlerim geçmiyor dertsiz cefasız oy, yüzünü görmeden uyuyamıyom


Gönlüme bir hüzün çöküp derinden, kalbim çıkacakmış gibi yerinden oy;

Rüyama girip de gidiyorum ben oy, diyeceksin diye uyuyamıyom.


Derdimi anlatsam esen yellere, yar senin derdinden düşsem dillere oy

Beyaz gelinliği giyip ellere, gideceksin diye uyuyamıyom.

Sizlerden ricamız beğendiğiniz türkü videolarını hem sanatçılarımıza destek olmak hem de türkülerimize sahip çıkarak onları ileri ki nesillere taşıyabilmek adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanız ve diğer arkadaşlarınızın da dinlemelerine vesile olmanızdır.  Her daim türkülerle kalmanız dileğiyle keyifli dinlemeler efendim…

Diğer yöresel türküler için  BURAYI tıklayabilir ve birbirinden eğlenceli videoları sitemiz üzerinden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Diğer Videolar İçin Sayfayı Yukarı Kaydırınız!
Beğendiğiniz videoları paylaşmayı unutmayınız!

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın