Oldukça Harika Bir Karadeniz Horonu


İzlerken oldukça keyif alacağınız çok eğlenceli bir Karadeniz 3 ayak horonu. Erik Dalı, misket, halay, çiftetelli, gelin damat oyunu derken bu defa Karadeniz bölgemizin güzel yörelerinden Trabzon yöremizden güzel bir 3 ayak Karadeniz halayını sizlerle paylaşmak istedik. Nasıl ki hüdayda, misket Ankara’nın, ellik Tokat’ın milli marşı niteliğinde ise horon da aynen Karadeniz’in milli marşı gibidir. Horon deyince Karadeniz, Trabzon, Rize yöreleri başta gelmektedir. Giresun, Sivas ve Ordu yörelerimizin bazı kesimlerinde de yine Karadeniz horonu ile birlikte yer yer Nurettin Bay, Filiz Ağar’ın okuduğu tarzlardaki aksak yani sekiz sekizlik horonlar da oynanmaktadır. Sözün kısası bizler bu horonu izlerken oldukça keyif aldık ve sizlerin de beğeneceğinizi umarak bu hoş 3 ayak Trabzon halayını sizlerle paylaşmak istedik. Umarız sizler de çok beğenir ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşırsınız.

Sizlerden ricamız beğendiğiniz videoları hem diğer arkadaşlarınızın izlemesine vesile olmak hem de kültürel değerlerimize sahip çıkmak adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanızdır. Her daim neşeyle kalmanız dileğiyle keyifli izlemeler efendim…

Diğer yöresel videolar için  BURAYI tıklayabilir ve birbirinden eğlenceli videoları sitemiz üzerinden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Diğer Videolar İçin Sayfayı Yukarı Kaydırınız!
Beğendiğiniz videoları paylaşmayı unutmayınız!

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın