Tokatlı Gamze Gelinin Baba Evine Hüzünlü Vedası…


Tokatlı Gamze Gelinin Annem Hakkın Helal Eyle İlahisi Eşliğinde Baba Evine Hüzünlü Vedası… Tokat’ın güzel bir köyünde baba ocağından, baba evinden gelin çıkarma esnasında çekilmiş ve YouTube‘de paylaşılmış oldukça anlamlı ve duygu yüklü bir videoyu sizlerle paylaşmak istedik. Gamze isimli gelinimizin kuşağını en küçük kardeşinin bağlama anı ve baba evine veda etme anı gerçekten de izleyenlerin yüreğini dağlayacak cinsten desek hata etmiş olmayız. Öyle ki o esnada çalınan annem hakkın helal eyle isimli ilahi de o hüzünlü anın tuzu biberi olmuş. Yazımızın devamında bu güzel gelin çıkarma videomuzu izleyebilir ve aynı zamanda “Annem Hakkın Helal Eyle İlahisi” nin sözlerini de inceleyebilirsiniz. Bu ve benzer yöresel videoları, türküleri bu sitemizden bulabilir ve istediğiniz zaman istediğiniz kadar izleyebilir, dinleyebilirsiniz.

Annem Hakkın Helal Eyle İlahisinin Sözleri

Ak sütünle beslediğin, kundaklarda belediğin
Mutluluklar dilediğin, kızın bugün gelin oldu, kızın bugün elin oldu

Helal eyle helal eyle, annem hakkın helal eyle
Gidiyorum el evine, anam hakkın helal eyle

Kınam yakıldı elime, kuşak bağlandı belime
Düğüncüler ev önüne, geldi anam gidiyorum
Anam kızın gelin oldu, senin değil elin oldu

Helal eyle helal eyle, anam hakkın helal eyle
Gidiyorum el evine, anam hakkın helal eyle… Annem hakkın helal eyle …

Sizlerden ricamız beğendiğiniz videoları hem diğer arkadaşlarınızın izlemesine vesile olmak hem de kültürel değerlerimize sahip çıkmak adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanızdır. Her daim neşeyle kalmanız dileğiyle keyifli izlemeler efendim…

Diğer yöresel videolar için  BURAYI tıklayabilir ve birbirinden eğlenceli videoları sitemiz üzerinden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Diğer Videolar İçin Sayfayı Yukarı Kaydırınız!
Beğendiğiniz videoları paylaşmayı unutmayınız!

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın