Yeliz – Seni Benden Başka Sevenler Olmuş Türküsü


Yeliz – Akkuşlu Metin seni benden başka sevenler olmuş türküsü ve sözleri. Seni benden başka sevenler olmuş adlı türküyü Yeliz’den ve Akkuşlu Metin’in sesinden sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle de Ordu, Tokat ve Amasya yöresi denince ilk akla gelen sanatçılarımızın başında gelen yöresel sanatçımız Yeliz’den çok hoş bir türkü videosuyla sizlerleyiz. Amacımız sizlere hem türkü dinletmek hem de türkünün arka planında yörelerimizin kültür ve geleneklerini video görsel olarak sizlerle paylaşmak, sizlere izletmek, gözününde tekrar canlandırmaktır. Yöresel sanatçımız Yeliz’in tüm türkülerini ve buna benzer diğer türküleri hem sitemizden hem de Duygulu Türküler isimli Facebook sayfamızdan takip edebilir ve istediğiniz zaman hem izleyebilir dinleyebilir ve hem de sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu türküyü ayrıca yine yöresel sanatçımız Akkuşlu Metin‘den de dinleyebilirsiniz.

Seni Benden Başka Sevenler Olmuş Sözleri

Sildim defterimden oy oy attım içimden
Seni benden başka zalım sevenler olmuş
Attım yüreğimden oy oy düştün gözümden
Seni benden başka zalım sevenler olmuş, seni benden başka zalım saranlar olmuş.
————
Kucaktan kucağa oy oy atmışlar seni
Üç beş paraya le le satmışlar seni
İnan ki ben çoktan oy oy unuttum seni
Seni benden başka zalım sevenler olmuş, seni benden başka zalım saranlar olmuş.
—————
Saçların tarımar oy oy gülbenzin solmuş
Şimdi ne iffetin nede şerefin kalmış
Elden ele gezen oy oy bedenin kalmış
Seni benden başka zalım sevenler olmuş, seni benden başka zalım saranlar olmuş.

Sizlerden ricamız beğendiğiniz türkü videolarını hem sanatçılarımıza destek olmak hem de türkülerimize sahip çıkarak onları ileri ki nesillere taşıyabilmek adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanız ve diğer arkadaşlarınızın da dinlemelerine vesile olmanızdır.  Her daim türkülerle kalmanız dileğiyle keyifli dinlemeler efendim…

Diğer yöresel türküler için  BURAYI tıklayabilir ve birbirinden eğlenceli videoları sitemiz üzerinden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Diğer Videolar İçin Sayfayı Yukarı Kaydırınız!
Beğendiğiniz videoları paylaşmayı unutmayınız!

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın